Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poprawia się koniunktura w polskiej gospodarce

21 kwietnia 2010 | Ekonomia | Aleksandra Fandrejewska
Globalne ożywienie wspiera naszą produkcję. Ekonomiści nie są zgodni, czy RPP podwyższy stopy procentowe o 0,25 pkt proc., czy też pozostawi je na obecnym rekordowo niskim poziomie.
źródło: Rzeczpospolita
Globalne ożywienie wspiera naszą produkcję. Ekonomiści nie są zgodni, czy RPP podwyższy stopy procentowe o 0,25 pkt proc., czy też pozostawi je na obecnym rekordowo niskim poziomie.

Ożywienie eksportu przyczynia się do zwiększenia produkcji przemysłowej. Lepsza jest także sytuacjaw budownictwie. Polski produkt krajowy brutto w I kw. mógł wzrosnąć nawet o 3 proc.

Wartość produkcji sprzedanej przemysłu w marcu była o 12,3 proc. wyższa niż przed rokiem, a po wyeliminowaniu czynników sezonowych (jednego dnia pracy więcej w tym roku niż w zeszłym) o 9,6 proc. – ogłosił wczoraj GUS.

Te informacje pozytywnie zaskoczyły ekonomistów, którzy stawiali na wzrost produkcji o mniej niż 10 proc. Część z nich uważa, że pomimo długiej i mroźnej zimy, głębokiej zapaści w budownictwie i niskiej sprzedaży detalicznej dynamika PKB w pierwszym kwartale może osiągnąć 3 proc. Inni są bardziej ostrożni i wskazują na wzrost o 2,7 proc.

Z danych GUS wynika, że najbardziej przyspiesza produkcja w firmach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8604

Spis treści
Zamów abonament