Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

ARP rozwija nowe formy pomocy dla małych i średnich firm

13 kwietnia 2015 | Dobra Firma
Budowa platformy transferu technologii pochłonie ponad 100 mln zł.
źródło: Rzeczpospolita
Budowa platformy transferu technologii pochłonie ponad 100 mln zł.

W maju do działającego od listopada 2014 r. funduszu inwestycyjnego (ARP Venture) Agencja Rozwoju Przemysłu dołoży platformę transferu technologii, którą połączy dawców i biorców technologii.

ARTUR OSIECKI

– Będzie to efektywne narzędzie do komercjalizacji innowacji. Platforma będzie łączyć partnerów zainteresowanych opracowaniem, sprzedażą oraz pozyskaniem innowacyjnych rozwiązań. Stworzone zostanie także zaplecze eksperckie wspomagające proces transferu technologii – mówi „Rzeczpospolitej" Patrycja Zielińska, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

– To unikalny instrument na polskim rynku, oparty na modelu otwartych innowacji – dodaje. Wskazuje, że to kolejny krok w realizacji nowej strategii ARP, której jednym z trzech filarów są innowacje.

Co na platformie?

Na platformie będą gromadzone: zasoby technologiczne tych, którzy chcą udostępnić swe innowacyjne rozwiązania innym, potrzeby biorców technologii, tj. podmiotów, które są zainteresowane nabyciem innowacyjnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10114

Wydanie: 10114

Spis treści
Zamów abonament