Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Służby chcą większej władzy

13 kwietnia 2015 | Opinie Ekstra
źródło: Rzeczpospolita

FSB przeciwko Putinowi

Władimir Putin przez długi czas odgrywał rolę arbitra powściągającego spory między Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB) a jej rywalami. Jednak gdy pogarszająca się sytuacja gospodarcza Rosji prowadzi do zaostrzenia rywalizacji wewnątrz kremlowskich elit, zasadne wydaje się rozważenie, czy prezydent celowo dał służbom specjalnym więcej władzy. 19 marca kierujący dotychczas strukturami kontrwywiadu Oleg Syromołotow został mianowany wiceministrem spraw zagranicznych. Do jego obowiązków należeć ma koordynowanie operacji antyterrorystycznych. To wybór znaczący. Oficerowie FSB rzadko trafiają na eksponowane stanowiska w dyplomacji, bo tradycyjnie była to domena Służby Wywiadu Zagranicznego.

Drugim wysokiej rangi funkcjonariuszem FSB, który trafił na stanowisko rządowe, jest poseł do Dumy i pułkownik wywiad Igor Barinow,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10114

Wydanie: 10114

Spis treści
Zamów abonament