Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tysiąc robotników na budowie

13 kwietnia 2015 | Ekonomia | Aneta Gawrońska
Riverside – krakowski projekt spółki Galinvest Riverside
źródło: Materiały Inwestora
Riverside – krakowski projekt spółki Galinvest Riverside

Koszty budowy osiedli stanowią ok. 50 proc. ceny metra mieszkania. Ważne są standard, 
projekt i powierzchnia budynku.

Wyboru wykonawcy w zależności od wielkości inwestycji dokonuje w przetargach Dolcan. Wykonawca dobiera sobie podwykonawców.

– Odpowiada on za całość budowy. Do tej pory współpracowaliśmy m.in. ze Strabagiem, Pribo, Unibepem – podaje Marcin Orzechowski, dyrektor działu inwestycji w spółce Dol- can. – Do przetargu jest z reguły zaproszonych ok. pięciu wykonawców. To renomowane firmy. Wcześniej sprawdzamy ich kondycję finansową, doświadczenie w realizacji podobnych obiektów, zespoły ludzi, którzy mogą się zająć daną inwestycją, zaplecze techniczne, ale też prowadzone spory sądowe.

Wykonawca idealny

Dolcan ma wpływ na wybór podwykonawców. – Wykonawca przedstawia nam projekt umowy z firmą – tłumaczy Marcin Orzechowski. – W przypadku jakichkolwiek wątpliwości mamy pełne prawo ją odrzucić.

Na generalnych wykonawców, którzy cieszą się uznaniem w danym regionie, stawia Grupa Galinvest. – Unikamy bezpośredniej pracy z podwykonawcami i koordynowania projektów inwestycyjnych we własnym zakresie – mówi Łukasz Ziob, prezes Grupy Galinvest. – Działalność deweloperska niesie z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10114

Wydanie: 10114

Spis treści
Zamów abonament