Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze z EFS bliżej ludzi

13 kwietnia 2015 | Ekonomia
Program „Wiedza edukacja rozwój” jest finansowany  z Europejskiego Funduszu Społecznego
źródło: Rzeczpospolita
Program „Wiedza edukacja rozwój” jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Program „Wiedza edukacja rozwój" wesprze reformy systemowe, m.in. w obszarach zatrudnienia, edukacji, szkolnictwa wyższego, zdrowia i dobrego rządzenia.

Artur osiecki

Program „Wiedza, edukacja, rozwój" (PO WER) to następca „Kapitału ludzkiego" i tak jak poprzednik jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Budżet PO WER jest jednak ponad dwa razy niższy i wynosi 5,4 mld euro (w tym prawie 4,7 mld euro z UE). Wynika to z faktu, że w latach 2014–2020 wsparcie konkretnych osób i grup przewidziano przede wszystkim w regionalnych programach operacyjnych, które są teraz dwufunduszowe, tzn. finansowane zarówno z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), jak i EFS. Pieniądze z PO WER i tak w dużej mierze trafią na poprawę sytuacji na rynku pracy (pomogą zwiększyć zatrudnienie). Wesprą też edukację, szkolnictwo wyższe, innowacje społeczne i zdrowie.

Praca dla młodych

Szczególna pomoc trafi do osób poniżej 30. roku życia pozostających bez zatrudnienia, które się nie kształcą i nie szkolą. Działania zaplanowane w programie są częścią specjalnego pakietu „Gwarancji dla młodzieży". Celem jest zapewnienie młodym dobrej jakości oferty zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu w cztery miesiące od zakończenia kształcenia lub utraty pracy. Pomoc otrzyma ok. 700 tys. młodych osób.

Duży nacisk położono na przeciwdziałanie wykluczeniu z rynku pracy tych młodych, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10114

Wydanie: 10114

Spis treści
Zamów abonament