Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wysyp połączeń w regionach

13 kwietnia 2015 | Ekonomia
Nowych połaczeń przybywa głównie w portach regionalnych
źródło: Rzeczpospolita
Nowych połaczeń przybywa głównie w portach regionalnych

Polska po raz pierwszy znalazła się wśród państw, w których ruch lotniczy rośnie najszybciej. W tym roku przybędzie u nas 20 nowych stałych tras.

Danuta Walewska

Taki wysyp nowych tras daje nam 13. miejsce na liście 15 krajów, które linie lotnicze postrzegają jako rynki najbardziej interesujące i dochodowe – wynika z danych firmy analitycznej CAPA Aviation News.

Liderem listy są Niemcy, gdzie tak jak w Polsce ruch rośnie przede wszystkim w portach regionalnych. Z lotnisk naszego zachodniego sąsiada samoloty wystartują w tym roku aż na 68 nowych tras.

Irlandzka szarża

W przypadku Niemiec jest to efekt działań Ryanaira, który postanowił ostro konkurować z Lufthansą i Germanwings. Ale oprócz tych dwóch przewoźników aktywne są również Air Berlin, easyJet oraz Germania. Niemcy pod względem dynamiki ruchu lotniczego wyprzedzają Włochy – 67 nowych połączeń.

Także tam widać ożywienie dzięki Ryanairowi. Ale i Alitalii, która odradza się dzięki pieniądzom Etihadu, co widać zwłaszcza na wewnętrznych trasach w tym kraju. Ryanair otworzył we Włoszech 19 połączeń, a Alitalia – cztery.

Zaskakujące jest to, że dopiero na czwartym miejscu w rankingu – za Hiszpanią – znalazły się Chiny, gdzie w tym roku otwarto 52 nowe trasy.

Regiony najważniejsze

W Polsce liderem jest Wizz Air (12 połączeń) wobec tylko dwóch otwartych przez Ryanaira. Cieszy jednak, że np. do Krakowa wróciły British Airways, które będą latać na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10114

Wydanie: 10114

Spis treści
Zamów abonament