Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co zrobić, by klient się nie znudził i kupował

13 kwietnia 2015 | Ekonomia | Grażyna Błaszczak
Centrum Sukcesja powstaje  w Łodzi. Należy  do dwóch największych obiektów handlowych, których otwarcie planowane jest na 2015 rok
źródło: CBRE
Centrum Sukcesja powstaje w Łodzi. Należy do dwóch największych obiektów handlowych, których otwarcie planowane jest na 2015 rok

Znane sieci modowe, bary i restauracje to za mało, aby utrzymać klientów centrum handlowego. Nie wystarczą też noce zakupów z rabatami.

Na rynku centrów handlowych przybyło w I kwartale 2015 r. 94 tys. mkw. – policzyli analitycy firmy JLL. Dominowały rozbudowy istniejących galerii, co zmieniło układ sił na lokalnych rynkach.

Czy to nie za dużo?

Warto wiedzieć, że z wynikiem na poziomie 230 mkw. na tysiąc mieszkańców – pod względem średniego nasycenia powierzchnią w centrach handlowych – Polska pozostaje powyżej średniej europejskiej wynoszącej 198 mkw., ale jednocześnie poniżej średniej dla Europy Zachodniej. Ta ostatnia wynosi 260 mkw. na tysiąc mieszkańców – wynika z danych JLL.

Polska Rada Centrów Handlowych podaje, że zdecydowana większość istniejącej powierzchni handlowej (56 proc.) znajduje się w największych aglomeracjach. Obecnie dla ośmiu największych ośrodków w kraju wskaźnik nasycenia powierzchnią w centrach handlowych wynosi 582 mkw. na tysiąc mieszkańców.

– Zakładając, że wszystkie projekty, których otwarcie planowane jest na 2015 r., zostaną zrealizowane bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10114

Wydanie: 10114

Spis treści
Zamów abonament