Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skazani za oszustwo mogą pracować w każdym banku

15 listopada 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

Z planu Morawieckiego zniknęły zmiany, które pozwalały na badanie przeszłości kryminalnej kandydatów do pracy w instytucjach finansowych. Mateusz RZemek

Pierwotnie z projektu ustawy zawierającego 100 zmian w otoczeniu prawnym przedsiębiorców, czyli tzw. planu Morawieckiego, wynikało, że podmioty podlegające nadzorowi finansowemu będą mogły pytać kandydatów do pracy o ich przeszłość kryminalną.

Zmiany potrzebne od zaraz

– Pracodawcy od dawna zabiegają o umożliwienie dostępu do informacji o karalności kandydatów na etapie rekrutacji – mówi Robert Lisicki, ekspert Konfederacji Lewiatan. – Obecna regulacja zawarta w art. 22[1] kodeksu pracy jest bardzo rygorystyczna i nie odpowiada dzisiejszym realiom – dodaje.

Zdaniem pracodawców dostęp do informacji o karalności posłużyłby wzmocnieniu bezpieczeństwa firm i ich klientów w zakresie przetwarzania informacji poufnych czy ochrony mienia.

Brak takich rozwiązań wpływa również na atrakcyjność...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10599

Wydanie: 10599

Spis treści
Zamów abonament