Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co będzie po nominacji

20 marca 2018 | Rzecz o prawie | Jan Andrzejewski

Profesorowie Adam Strzembosz oraz Andrzej Zoll wydali 7 marca 2018 r. oświadczenie, że „obecna KRS powołana w nowym składzie nie posiada kompetencji nadanej Radzie przez Konstytucję RP, a zatem jej uchwały z samej swej natury są nieważne. Wobec tego wszystkie skutki tych uchwał w postaci powołania na stanowiska sędziowskie i awansowania do wyższych sądów przyszłości będą musiały być co najmniej poddane weryfikacji co do merytorycznej zasadności. Ostrzegamy zatem zarówno członków nowego organu, jak i osoby, których uchwały będą dotyczyć, przed skutkami rażącego złamania norm konstytucyjnych gwarantujących trójpodział władzy".

Powyższe stwierdzenia dwójki zasłużonych Profesorów rodzić mogą wiele pytań zwłaszcza w głowach młodych prawników, którzy od lat dążą do tego, by zostać sędziami.

30+ są niewinni

Nie jest żadną tajemnicą, że każde pokolenie wychowuje się w zastanej rzeczywistości, wykreowanej najczęściej przez pokolenia starsze. Pokolenie obecnych trzydziestoparolatków stojących u progu uzyskania nominacji sędziowskiej nie odpowiada zatem choćby za masowość studiów prawniczych. Idea bowiem,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament