Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wysokie rygory mogą sprzyjać zyskom i innowacjom

20 marca 2018 | Biznes odpowiedzialny w Polsce
Uczestnicy debaty Zrównoważony łańcuch dostaw – dlaczego firma powinna zadbać o swojego dostawcę.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Rzeczpospolita
Uczestnicy debaty Zrównoważony łańcuch dostaw – dlaczego firma powinna zadbać o swojego dostawcę.

Coraz więcej polskich firm stosuje reguły zrównoważonego łańcucha dostaw.

O roli firm, rynku, konsumenta, państwa i rosnącej skłonności do innowacji dyskutowali uczestnicy debaty „Zrównoważony łańcuch dostaw – dlaczego firma powinna zadbać o swojego dostawcę".

Zdaniem Pauliny Kaczmarek, menedżera w zespole ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej firmy Deloitte, pojęcie to oznacza nie tylko m.in. efektywne wykorzystanie zasobów, np. wody, energii, w łańcuchu dostaw, ale także przestrzeganie podstawowych praw człowieka i praw pracowniczych. Taki łańcuch powoduje oszczędności, bo firma mniej zużywa surowców, ale też nie tworzy ryzyk. – W mojej praktyce doradczej coraz częściej stykam się z polskimi firmami, które opracowują standardy dla swoich dostawców. Zwykle wiąże się to z ekspansją tych firm na rynki zagraniczne, głównie do Europy zachodniej – mówiła Paulina Kaczmarek.

Jeśli chodzi o branże, które często tak właśnie postępują, to należy wymienić np. odzieżową , obuwniczą, produkcję żywności i produkcję przemysłową.

Co firmy z tego mają? O oszczędnościach była już mowa. Dbanie o wizerunek jest bardzo ważne w czasach rosnącej roli stowarzyszeń konsumenckich i organizacji międzynarodowych. Dla przykładu – OECD opracowała wytyczne dla branż odzieżowej i obuwniczej. Kolejna korzyść dla biznesu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament