Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przed rozwodem konieczna rozmowa z mediatorem

20 marca 2018 | Prawo | Marek Domagalski

Projekt | Pary z dziećmi dostaną miesiąc, by ustalić z mediatorem warunki rozstania, m.in. wysokość alimentów. Nic za to nie zapłacą. Dzięki temu rozwiązaniu procesy o rozwód mają przyspieszyć. Marek Domagalski

Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić nowe postępowanie – informacyjne z udziałem mediatora. Ma ono obowiązkowo poprzedzać sprawy o rozwód i separację w rodzinach z dziećmi.

Najpierw warunki, potem rozstanie

W nowym postępowaniu główną rolę mają odgrywać mediatorzy. To oni uzgodnią warunki rozwodu, kwestię opieki nad dziećmi i wysokość alimentów. Dzięki temu, jeśli dojdzie do porozumienia, proces powinien przebiegać sprawniej, niejako bezkonfliktowo, i bez kosztów adwokackich.

Ministerstwo Sprawiedliwości uważa, że miesiąc, jaki małżonkowie dostaną na porozumienie i ustalenie warunków rozwodu, usprawni i złagodzi proces. Teraz większość postępowań rozwodowych, w których jest zastosowana...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament