Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bank Pocztowy idzie na sprzedaż. W grze PKO BP

20 marca 2018 | Ekonomia
Poczta polska potrzebuje pieniędzy na inwestycje na rynku kurierskim
źródło: Rzeczpospolita
Poczta polska potrzebuje pieniędzy na inwestycje na rynku kurierskim

Finanse | Do sprzedaży akcji banku pod naciskiem związków skłania się Poczta Polska. Potrzebuje pieniędzy na inwestycje. Sygnały do potencjalnych zainteresowanych zostały już wysłane. Michał Duszczyk

Bank Pocztowy, który w 75 proc. należy do Poczty Polskiej (PP), a w 25 proc. do PKO BP, może zostać sprzedany – ustaliła „Rzeczpospolita". Z naszych informacji wynika, że PP chciałaby pozyskać partnera branżowego, który przejąłby część jej udziałów w banku i rozkręcił jego działalność. Sama też potrzebuje pieniędzy – na podwyżki dla pracowników i inwestycje na rynku kurierskim. Na sprzedaż naciskają związkowcy z pocztowej Solidarności.

Dowiedzieliśmy się, że oferta kupna ma trafić nie tylko do PKO BP, który już od kilku lat stara się zwiększyć swój udział w Pocztowym, ale też do niedawno zrepolonizowanego Pekao. Na razie jednak trwa sondowanie rynku. – Ciężko powiedzieć, który ze scenariuszy zostanie zrealizowany. To decyzja polityczna – mówi nam osoba znająca kulisy sprawy.

Poczta szuka pieniędzy

Przemysław Sypniewski, prezes PP, nie odnosi się wprost do naszych informacji, ale nie wyklucza sprzedaży banku. – Każde rozwiązanie jest możliwe. W dyskusji o Banku Pocztowym nie powinniśmy rozmawiać na temat tego, czy PP powinna go pozostawić, czy pozyskać dla niego inwestora kapitałowego i zdobyć środki na inwestycje, ale o tym, jak państwo chce w swojej strukturze usytuować Pocztę i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament