Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Unia chce decydować o refundacji

20 marca 2018 | Prawo

zdrowie | Polska może stracić autonomię w decydowaniu o odpłatności za leki. Komisja Europejska chce wspólnej analizy klinicznej dla wszystkich krajów UE. Karolina kowalska

Polski Związek Pracodawców Rynku Farmaceutycznego obawia się, że o refundacji leków w Polsce decydować będzie Komisja Europejska. Ostrzega, że projekt rozporządzenia w sprawie oceny technologii medycznych i zmiany dyrektywy 2011/24/UE, którym w czwartek zajmie się sejmowa Komisja ds. Unii Europejskiej, to pierwszy krok do pozbawienia krajów członkowskich autonomii w kwestiach refundacyjnych.

Rozporządzenie PE i Rady, które jest nadrzędne dla regulacji krajowych, na razie uwspólnia analizę kliniczną leków. Stanowi, że na szczeblu unijnym będzie analiza leków centralnych, czyli m.in. najbardziej innowacyjnych. Dzisiaj, zgodnie z art 168 ust. 7 traktatu UE, każdy z krajów członkowskich takiej analizy dokonuje indywidualnie.

Zdaniem Grzegorza Rychwalskiego, wiceprezesa Polskiego Związku Pracodawców Rynku Farmaceutycznego,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament