Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zachęcać do współpracy międzysektorowej

20 marca 2018 | Biznes odpowiedzialny w Polsce

Dialog społeczny niezbędny do rozwoju lokalnego.

anna Migdalska

Innowacje to nie tylko wynalazki i patenty, ale także nowatorskie metody działań prowadzonych na rzecz społeczności lokalnych. Do takich należą partnerstwa międzysektorowe, czyli m.in. współpraca samorządów, dużych firm i lokalnych organizacji.

Polskie miasta się wyludniają. Mieszkańcy niewielkich miejscowości wyjeżdżają do aglomeracji w poszukiwaniu lepszych warunków życia, dobrej pracy i płacy. To niekorzystnie odbija się na prowincji, pozbawianej w ten sposób naturalnych liderów.

– Bliskość Warszawy ma zarówno dobre, jak i złe strony. Czujemy, że stolica zabiera nam najzdolniejszych, najbardziej aktywnych mieszkańców, którzy w poszukiwaniu lepszych ścieżek rozwoju przenoszą się do Warszawy. Ten drenaż umysłów najbardziej widoczny jest wśród ludzi młodych – mówi Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

Dlatego miasto przykłada szczególną wagę do tego, by przyczyniać się do kształtowania lokalnych liderów. – Takim działaniem jest na pewno Szkoła Liderów Miast, którą realizujemy wspólnie z Fundacją Veolia Polska oraz Fundacją Szkoła Liderów – mówi Smogorzewski.

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój to główny cel Fundacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament