Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzeba mówić, ale nie wszystko

20 marca 2018 | Rzecz o prawie | Piotr Zawadzki

NGO ma obowiązek udostępniania informacji.

Jeżeli organizacja pozarządowa spełnia jedno z kryteriów ustawy o dostępie do informacji publicznej (a wkrótce ustawy o jawności życia publicznego), a zwłaszcza gdy wykonuje zadania lub dysponuje majątkiem publicznym, powinna liczyć się z koniecznością ujawnienia niektórych danych lub dokumentów. Określenie tego obowiązku i sposobu jego spełnienia rodzi czasem problemy. Za przykład może posłużyć wniosek o dostęp do dokumentacji udziału w konkursie na wsparcie ze środków publicznych. Czy organizacja musi dzielić się wszystkimi zawartymi w nim informacjami? Wszak wniosek to nie tylko sformalizowana dokumentacja, ale i efekt pracy intelektualnej, cenny know-how tej NGO, a nawet element jej planów i strategii na przyszłość.

Jaki zakres informacji?

Obowiązek udostępniania informacji publicznej nie oznacza z pewnością, że zainteresowanemu należy przekazać każdą daną,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament