Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wprowadzanie zakazów nie może się odbywać w sposób dowolny

20 marca 2018 | Administracja | Danuta Frey

Samorządy zakazując lokalizacji obiektów budowlanych nad wodą powinny stosować zasadę proporcjonalności pomiędzy prawem własności, a prawem ochrony środowiska.

Trzydzieści obszarów chronionego krajobrazu (OChK), wyznaczonych w woj. kujawsko-pomorskim, zajmuje łącznie ponad 300 tys. ha. W 2015 r. sejmik województwa kujawsko-pomorskiego przegłosował pakiet uchwał, które zstępowały dotychczasowe uchwały Sejmiku z 2011 r. Zostały uzgodnione przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska w Bydgoszczy, ale tylko 14 samorządów zaopiniowało pozytywnie ich projekty. 40 opinii było negatywnych.

Zniknęły wyłączenia

Rada Miasta Bydgoszcz oraz gmina Osielsko (która także weszła w skład OChK Północnego Pasa Rekreacyjnego Miasta Bydgoszcz) uznały uchwałę z 2015 r. za niekorzystną dla mieszkańców, hamującą rozwój miasta, sprzeczną z miejscowymi planami zagospodarowania, m.in. dla Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Od poprzedniej uchwały z 2011 r. odróżniała ją daleko większa restrykcyjność. W § 5 pkt 7 zaostrzono bowiem dotychczasowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament