Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmienić turystykę Holokaustu

20 marca 2018 | Publicystyka, Opinie | Rafael Castro Artur Ryszkiewicz

Kiedy Żydzi z całego świata będą mieli szansę poznać Polskę jako kraj niemający nic wspólnego z panującymi na jego temat stereotypami, uchwalone ostatnio przez Sejm przepisy staną się zbędne – piszą publicysta i działacz społeczny.

Obecny kryzys w relacjach Polski i świata żydowskiego nie jest jedynie incydentem. Nie ulega wątpliwości, że Sejm powinien uchwalić niedawne prawo po konsultacjach z żydowskimi przedstawicielami i ocalonymi z Holokaustu. Brzmienie przepisów mogłoby być wtedy określone mniej niejednoznacznie, ze wskazaniem, jakie definicje i terminy są zakazane. Ponadto prawo mogłoby zostać uzupełnione klauzulą zakazującą głoszenia krzywdzących dla Żydów opinii i obarczania ich winą za komunizm czy inną antypolską ideologię.

Błędy przeszłości najlepiej naprawiać, patrząc ku przyszłości. W tym kontekście pamiętać należy, że Polska zawsze będzie ważniejsza dla Izraela i Żydów niż Izrael i Żydzi dla Polski i Polaków. Polska jest dla Izraela sojusznikiem w sporach z proarabskim państwami Unii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament