Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Harmonijne przejście od celów milenijnych do zrównoważonych

20 marca 2018 | Biznes odpowiedzialny w Polsce
źródło: Rzeczpospolita

Biznes otrzymał szansę, jak nigdy wcześniej, włączenia się w poszukiwanie rozwiązań, które zapewnią zrównoważony rozwój.

marzena strzelczak

Nowym kompasem dla świata do 2030 r. są cele zrównoważonego rozwoju, a dokładniej dokument przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne pod nazwą „Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030".

Zgodnie z tytułem cele mają ambicję sięgnięcia do źródeł nierówności i tworzenia zrównoważonego świata: „Będziemy pracować na rzecz budowania dynamicznych, zrównoważonych, innowacyjnych gospodarek, skoncentrowanych na potrzebach ludzi, wspierając zatrudnianie osób młodych oraz, w szczególności, wzmacniając pozycję ekonomiczną kobiet, a także zapewniając możliwość godnej pracy".

Nie czy, tylko jak

Jak widać, w odróżnieniu od swoich poprzedników cele zrównoważonego rozwoju odnoszą się silnie także do problemów krajów wysoko rozwiniętych.

Globalny kryzys finansowy, który wstrząsnął światową gospodarką w pierwszym dziesięcioleciu XXI w., skłonił do pytań o rolę państwa w regulowaniu gospodarki, o kwestie odpowiedzialności i zaufania. Runął mit o nieomylności i samoregulacji rynku. Dramaty, które przeżywali ludzie dotknięci skutkami kryzysu, pokazały jasno, że postęp gospodarczy i wspaniały rozwój technologii niestety nie powodują poprawy jakości życia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament