Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polisy OC zaczęły przynosić zyski

20 marca 2018 | Ekonomia
Ubezpieczyciele zarabiają na polisach OC i AC
źródło: Rzeczpospolita
Ubezpieczyciele zarabiają na polisach OC i AC

Finanse | Asekuratorzy zyskali na zakończeniu wojny cenowej w komunikacyjnym ubezpieczeniu OC, kończąc 2017 r. z wynikiem technicznym prawie 0,5 mld złotych. regina Skibińska

W 2017 r. asekuratorzy zebrali z komunikacyjnych ubezpieczeń OC blisko 15 mld zł, czyli ponad 3 mld zł więcej niż rok wcześniej – wynika z danych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Nie tylko składki urosły, ale też odszkodowania, które przekroczyły 8 mld zł, gdy rok wcześniej było to 7 mld zł. W sumie ubezpieczyciele na komunikacyjnym OC zarobili 483 mln zł, podczas gdy rok temu strata wyniosła 1 mld zł. Niewiele mniej, bo 441 mln zł, towarzystwa ubezpieczeniowe zarobiły na autocasco. Tutaj też wyraźnie widać poprawę sytuacji w stosunku do 2016 r., kiedy wynik techniczny wyniósł zaledwie 32,5 mln zł.

– To pozytywny trend dla całego rynku, na którym pojawiła się wreszcie równowaga między składkami a odszkodowaniami – uważa Katarzyna Pietrzak, dyrektor ds. wyceny ryzyka i polityki cenowej w Avivie.

Koniec...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament