Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyprzedza przyszłość

20 marca 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

wojciech kuśpik Siłą Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest biznes – mówi prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, organizatora EKG w Katowicach.

Rz: Przed nami 10., jubileuszowy, Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. To dobry czas na podsumowanie i ocenę z dystansu. Jak to się zaczęło i dlaczego na Śląsku, a nie w Warszawie czy Poznaniu?

Pewnie po trochu dlatego, że siedziba firmy PTWP, organizatora Kongresu, ulokowana jest w Katowicach, a ja sam jestem stąd, ze Śląska. Ale z drugiej strony Katowice mają znaczenie same w sobie – zlokalizowane na Śląsku, w jednej z największych aglomeracji i jednym z największych okręgów przemysłowych w Europie. Z tego względu zawsze widzieliśmy tu potencjał dobrego miejsca do rozmów o gospodarce. Ale przyznam, że nie symbolika czy sentyment przeważył – przeanalizowaliśmy atuty i uwarunkowania miejsca pod kątem dobrej lokalizacji, infrastruktury. Pyta pani o Warszawę, powiem, że w mojej ocenie tego typu wydarzenia nie bardzo się udają w Warszawie.

Dlaczego?

W Warszawie wiele osób wpada i wypada na takie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament