Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sąd nie chce oddać sprawy

20 marca 2018 | Kraj | Izabela Kacprzak Grażyna Zawadka

Rzeszowski Sąd Okręgowy nie chce wypuścić z rąk sprawy oskarżonych o zabójstwo. Mimo obaw bliskich ofiary co do jego bezstronności zamierza przeprowadzić proces.

Oskarżonego o zabójstwo Iwony Cygan oraz policjantów, którzy mieli przez lata zapewniać mu nietykalność, osądzi Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Ten sam, który wcześniej zwrócił prokuraturze akt oskarżenia, bezzasadnie uznając, że jest wadliwy.

Rodzina ofiary chciała, żeby proces przeprowadził sąd spoza Rzeszowa – jednak miejscowy sąd się nie zgodził. – Jesteśmy pełni obaw o rzetelny proces. Już na etapie przygotowań do niego widzimy stronniczość rzeszowskiego sądu – mówi „Rzeczpospolitej" Aneta Kupiec, siostra zamordowanej.

17-latka została bestialsko zabita w 1998 r. w Szczucinie (woj. małopolskie). Znaleziono ją martwą przy wale Wisły. Miejscowe organy ścigania miały tuszować sprawę, przez co zbrodnię na lata...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament