Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opodatkowanie usługi dowozu dzieci do szkół

20 marca 2018 | Administracja | Janina Fornalik

Podatkowi od towarów i usług podlega konkretna dostawa towaru lub świadczona usługa, a nie zapłata, jaka jest pobierana – wyjaśnił organ skarbowy.

Janina Fornalik

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) 25 października 2017 r. wydał interpretację (sygn.0113-KDIPT-1.4012.452. 2017.2.RG) dotyczącą opodatkowania usługi dowozu dzieci do szkół, których droga nie przekracza odległości wymienionych w art. 17 ust. 2 ustawy o systemie oświaty i zastosowania preferencyjnej stawki podatku VAT w wysokości 8 proc.

Interpretacja została wydana na wniosek gminy, która zgodnie z art. 17 ust. 2 i 3 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty organizuje bezpłatny transport dla uczniów, uczęszczających do szkół publicznych na terenie gminy. Aby dziecko skorzystało z bezpłatnego dowozu, odległość jaka dzieli jego miejsce zamieszkania od placówki szkoły nie może przekraczać 3 km, w przypadku uczniów klas I-IV i 4 km, w przypadku uczniów klas V-VI oraz gimnazjów. Ponadto, na podstawie uchwały rady gminy organizuje ona odpłatny transport dla uczniów, których droga z domu do szkoły nie przekracza odległości wymienionych w art. 17 ust. 2 ustawy o systemie oświaty. Miesięczna odpłatność za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament