Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie firmy mogą być w światowej awangardzie

20 marca 2018 | Biznes odpowiedzialny w Polsce
Richard Howitt, dyrektor generalny Międzynarodowej Rady ds. Raportowania Zintegrowanego (IIRC).
źródło: CSRInfo
Richard Howitt, dyrektor generalny Międzynarodowej Rady ds. Raportowania Zintegrowanego (IIRC).

Richard Howitt, dyrektor generalny Międzynarodowej Rady ds. Raportowania Zintegrowanego (IIRC).

Rz: Od 2016 r. jest pan dyrektorem generalnym Międzynarodowej Rady ds. Raportowania Zintegrowanego (IIRC), wcześniej przez wiele lat był pan posłem sprawozdawcą ds. CSR Parlamentu Europejskiego uważanym za głównego architekta dyrektywy UE dotyczącej raportowania niefinansowego z 2014 r. To więc pan stał za nowymi przepisami, które zmusiły duże firmy i instytucje finansowe w Unii do zmiany podejścia do raportowania... Czy firmy rozumieją tę zmianę, czy raczej widzą w niej kolejny biurokratyczny pomysł Brukseli?

Richard Howitt: Sądzę, że teraz jest już duże zrozumienie społeczności biznesowej, że raportowanie musi się zmienić, a wprowadzona zmiana jest w wielu aspektach bardzo przyjazna dla biznesu. Chodzi przecież o raportowanie, które jest istotne dla długoterminowego sukcesu przedsiębiorstw, dla budowania ich wartości. W filozofii, która stoi za zintegrowanym raportowaniem oraz za dyrektywą UE, nie chodzi o to, by dokładać firmom więcej i więcej obciążeń związanych z raportowaniem – nie chodzi o to, by raportować więcej, ale lepiej. Rozumiem oczywiście, że wśród wielu przedsiębiorstw, także w Polsce pojawienie się nowego prawa budzi obawę, że dojdzie nowy ciężar biurokratyczny. Jednak mam nadzieję, że z czasem zrozumieją przesłanie stojące za dyrektywą, która zdecydowanie nie ma nakazowego podejścia,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11006

Wydanie: 11006

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament