Nie każdy szef musi płacić za wczasy pod gruszą
Decyzję o rezygnacji z funduszu i wypłacaniu załodze świadczenia urlopowego mogą podjąć tylko zatrudniający mniej niż 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Ci z wymaganą dwudziestką nie mogą tak wybrać
– Do tej pory wypłacaliśmy pracownikom świadczenie urlopowe, ale od 1 stycznia zwiększy się nam liczba zatrudnionych do 20 osób w przeliczeniu na pełne etaty. Czy dalej możemy wypłacać naszym pracownikom świadczenie urlopowe, skoro możemy zrezygnować z tworzenia funduszu? – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Obowiązek tworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych mają pracodawcy zatrudniający według stanu na 1 stycznia danego roku co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Taką podstawową zasadę określa art. 3 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn. DzU 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm., w skrócie ustawa o zfśs).
Jednak nie każdy pracodawca zatrudniający...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta