Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie boisz się Internetu? Możesz przebierać w ofertach

09 września 2010 | Moje Pieniądze | Piotr Ceregra
Bonusy dla posiadaczy ROR i kart debetowych w wybranych bankach
źródło: Rzeczpospolita
Bonusy dla posiadaczy ROR i kart debetowych w wybranych bankach

Aby przyciągnąć klientów, banki proponują im coraz atrakcyjniejsze warunki prowadzenia ROR. W efekcie coraz łatwiej jest uniknąć opłat za rachunek

Większość klientów korzysta z kont osobistych założonych co najmniej kilka lat temu. I wciąż płaci bankowi kilka – kilkanaście złotych miesięcznie. To błąd. Zmieniając bank lub przynajmniej rodzaj rachunku, można dużo zyskać.

Wiele banków wprowadziło w ostatnim czasie do oferty nowe, znacznie atrakcyjniejsze konta. Zwykle są to rachunki internetowe, z bardzo wysokimi opłatami za operacje wykonywane w placówkach. Innym ograniczeniem jest to, że niekiedy nie da się ich otworzyć inaczej, niż wypełniając interaktywny formularz na stronie WWW banku. Jednak dostęp do Internetu jest dziś na tyle powszechny, że dla większości klientów nie będzie to żadnym problemem.

Decydując się na konto nowego typu można i zaoszczędzić i zapewnić sobie korzystanie z usług niedostępnych dla posiadaczy tradycyjnych rachunków. Może to być np. bezprowizyjny dostęp do całej krajowej sieci bankomatów, zwrot części kwot wydawanych kartą przypisaną do rachunku, możliwość szybszego płacenia w sklepie lub nawet sięgnięcia po nieoprocentowany kredyt.

Niestety, nie ma banku, który oferowałby wszystkie te bonusy.

Bankomaty za darmo

Bezprowizyjny dostęp do całej krajowej sieci bankomatów to najbardziej charakterystyczna cecha rachunków, które pojawiały się w ofercie banków w ostatnich miesiącach. Ich wysyp zbiegł się z mocnym obniżeniem stawek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament