Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezydent RP przyblokuje kierowców

09 września 2010 | Życie Warszawy | Janina Blikowska Konrad Majszyk
Najprostsza droga między Belwederem a Pałacem Prezydenckim prowadzi Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. Drugi  z podstawowych wariantów przewidywanych przez BOR to przejazd ul. Piękną i Myśliwiecką w dół – do ul. Rozbrat – a stąd przez Kruczkowskiego, Topiel i Browarną do Karowej. Każda z tych tras krzyżuje się z zakorkowanymi ulicami, na których ruch może być wstrzymywany.  Prezydent RP to najlepiej strzeżona osoba w państwie. Nigdy nie porusza się po mieście sam. Zawsze wozi go służbowy kierowca, a w podróży towarzyszy mu orszak kilku aut. Pierwszy jedzie zawsze wóz policyjny, a potem auta ochrony –  co najmniej dwa lub trzy.  Jeśli na znak BOR-u lub policji kierowca nie zatrzyma się przed kolumną prezydencką, oficerowie mogą użyć  broni.
źródło: Życie Warszawy
Najprostsza droga między Belwederem a Pałacem Prezydenckim prowadzi Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. Drugi z podstawowych wariantów przewidywanych przez BOR to przejazd ul. Piękną i Myśliwiecką w dół – do ul. Rozbrat – a stąd przez Kruczkowskiego, Topiel i Browarną do Karowej. Każda z tych tras krzyżuje się z zakorkowanymi ulicami, na których ruch może być wstrzymywany. Prezydent RP to najlepiej strzeżona osoba w państwie. Nigdy nie porusza się po mieście sam. Zawsze wozi go służbowy kierowca, a w podróży towarzyszy mu orszak kilku aut. Pierwszy jedzie zawsze wóz policyjny, a potem auta ochrony – co najmniej dwa lub trzy. Jeśli na znak BOR-u lub policji kierowca nie zatrzyma się przed kolumną prezydencką, oficerowie mogą użyć broni.

Bronisław Komorowski w kolumnie aut BOR po kilka razy dziennie będzie jeździł między Belwederem a Pałacem Prezydenckim. Warszawiacy muszą się liczyć ze wstrzymywaniem ruchu. – Jak będziemy dojeżdżać do pracy? Utkniemy w korkach – obawiają się mieszkańcy.

Prezydent Bronisław Komorowski na razie do pracy dojeżdża z mieszkania na Powiślu. W ciągu najbliższych dni ma się przeprowadzić do Belwederu. Stamtąd co rano będzie się przemieszczał na Krakowskie Przedmieście 48/50 do Pałacu Prezydenckiego. Kolumna ma liczyć co najmniej pięć samochodów.

BOR ma dwie trasy

O której godzinie prezydent zacznie pracę? Niestety, to... tajemnica wagi państwowej. Jak poinformowała nas oficjalnie Kancelaria Prezydenta RP, godzina przyjazdu do Pałacu Prezydenckiego „uzależniona jest od planu spotkań i aktywności w danym dniu”.

Wiadomo za to, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament