Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kryzys nie zaszkodził

09 września 2010 | Polskie inwestycje XXI wieku | Danuta Walewska

Paliwa, infrastruktura, handel – to obszary, w których w ostatniej dekadzie realizowano największe przedsięwzięcia

Dzisiaj Polska jest 12. na liście krajów najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów przygotowanej przez UNCTAD. Liderem rankingu są Chiny, za nimi Indie i Brazylia. To nie jest złe miejsce, ale nasz kraj mógłby być w nim o wiele wyżej. Przegrywamy przede wszystkim z powodu fatalnego stanu infrastruktury, w szczególności dróg. I chociaż na 75 największych projektów inwestycyjnych ostatniego dziesięciolecia, jakie znalazły się w naszym rankingu, 17 dotyczyło projektów komunikacyjnych, inwestorzy nie mają wątpliwości – łatwo jest w Polsce zbudować fabrykę i produkować w niej tanio i dobrze. Znacznie trudniej ten towar wywieźć.

Ważne priorytety

I jeśli nie chcemy przegrywać w takich zestawieniach, nie ma innego wyjścia, jak poważnie zastanowić się nad polskimi inwestycyjnymi priorytetami. Tym bardziej że nadal nie brakuje chętnych do rozwijania w naszym kraju przemysłu motoryzacyjnego. Wśród negocjowanych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament