Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezes brzydzi się PR-em

09 września 2010 | Kraj | Małgorzata Subotić
Sprawa krzyża jest czystą manipulacją Platformy  – uważa Nelli Rokita (PiS).  – Nie wierzę,  że wypowiedź Bronisława Komorowskiego była nieświadoma. Politycy PO zawsze chcą zaczepić PiS.  I wytwarzają taką atmosferę, że na przykład Migalski uwierzył w to, co mówi Platforma
autor zdjęcia: Magda Starowieyska
źródło: Fotorzepa
Sprawa krzyża jest czystą manipulacją Platformy – uważa Nelli Rokita (PiS). – Nie wierzę, że wypowiedź Bronisława Komorowskiego była nieświadoma. Politycy PO zawsze chcą zaczepić PiS. I wytwarzają taką atmosferę, że na przykład Migalski uwierzył w to, co mówi Platforma

PO nauczyła nowych członków milczeć. PiS tego nie robi i płaci za to wysoką cenę

Rz: Nie odnosi pani wrażenia, że PiS się podkłada PO?

Nelli Rokita, posłanka PiS: Donald Tusk prowadzi bardzo umiejętną grę. Jeśli chodzi o sprawę krzyża, to mam odczucie, że chłopaki na czele z Tuskiem świetnie się bawią. A katastrofą smoleńską już się znudzili i tym, że ktoś się smuci z tego powodu.

Gdy słyszę czasami język Tuska, w którym pojawia się nienawiść, przypominam sobie, jak mówili mi w Związku Radzieckim, kiedy byłam dzieckiem: My wiemy, kto jest dobrym człowiekiem. To mnie doprowadzało do szału. W Platformie też tak mówili mi: To są niedobrzy ludzie, po co z nimi rozmawiasz. Jak ty możesz.

Ci niedobrzy to kto?

Chodziło im o polityków PiS. Pamiętam, gdy rozmawiałam z Markiem Jurkiem, kiedy był marszałkiem. Poszłam do niego na rozmowę. Jak Tusk o tym się dowiedział, powiedział mi: Nelli, ja słyszałem, że ciebie otaczają niedobrzy ludzie.

Może jednak każdej partii rządzącej trzeba życzyć takiej opozycji, jaką jest PiS?

Właściwie tak. Takiej opozycji, która się denerwuje sprawami Polski, zamiast przyglądać się i stawiać trudne pytania. Mam wrażenie, że może PiS uczy się i teraz będzie stawiało tylko pytania. Że będzie je, pracując w grupach, formułować na piśmie i dalej przekazywać. Myślę, że taki jest pomysł.

Jakie pytania? Jakie grupy?

Grupy robocze. Teraz będą wybory samorządowe, więc...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament