Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kandydaci do Wielkiego Jantara

09 września 2010 | Młodzi i Film | Rzeczpospolita

Belcanto, reż. Ryszard Maciej Nyczka

Druga połowa lat 60. Tenor operowy Mariusz Marzęda nie ma zamiaru robić kariery w stolicy. Znajduje ciepły kąt na pomorskiej prowincji, gdzie dostaje drobne zlecenia, a miejscowy proboszcz pozwala mu śpiewać na mszy. Jednak kariera Marzędy legnie w gruzach, gdy tenor popadnie w konflikt ze swoją sąsiadką. W obronie muzyka niespodziewanie wystąpi pewien meloman – generał Jurij Ogórcow ze stacjonującej na Pomorzu armii sowieckiej.

„Nie opuszczaj mnie”, reż. Ewa Stankiewicz

Opowieść o cierpieniu, samotności i zagubieniu. Dobiegająca trzydziestki dziennikarka Joanna desperacko walczy o przedłużenie życia umierającej matce. Zmaga się z bezdusznym personelem medycznym, nie może się doprosić o transfuzję krwi. Łukasz – przechodzący kryzys wiary franciszkanin – pracuje jako spowiednik w szpitalu. Towarzyszy ciężko choremu trenerowi, pod którego okiem uprawiał kiedyś sport. Losy Joanny i Łukasza w końcu się przecinają.

Cisza, reż. Sławomir Pstrong

W styczniu 2003 roku grupa tyskich licealistów wybrała się wraz z nauczycielem na Rysy. Lawina, która zeszła wtedy z gór, zabiła ośmioro uczestników wspinaczki. Na kanwie tragicznych wydarzeń reżyser nakręcił dramat psychologiczny. W pierwszej części pokazuje pasje, ciekawość świata i marzenia młodych ludzi, którzy planują wyprawę. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament