Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urlop rodzicielski zatrzyma ojca w domu

09 września 2010 | Prawo | Tomasz Zalewski

∑ UE wprowadza minimalny okres wychowawczego ∑ Rodzice spędzą z dzieckiem co najmniej cztery miesiące ∑ W zamian za opiekę otrzymają specjalne świadczenie

Rozpoczęły się prace nad wdrożeniem dyrektywy z 8 marca 2010 r. dotyczącej urlopu rodzicielskiego. Zgodnie z dyrektywą nr 2010/18/UE pracującym kobietom i mężczyznom przyznaje się indywidualne prawo do urlopu rodzicielskiego z powodu narodzin lub przysposobienia dziecka, którego udziela się na co najmniej cztery miesiące. Teraz pracownik może pisać wniosek tylko o kilka dni wychowawczego.

– Nie mam wątpliwości, że pracownik składający wniosek o wychowawczy będzie musiał otrzymać go w wymiarze co najmniej czterech miesięcy. To rozwiązanie niekorzystne zarówno dla nich, jak i pracodawców – mówi Magdalena Janczewska, ekspert Pracodawcy RP.

Ekspertka jest zaskoczona, bo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament