Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powiedzieli w Krynicy

09 września 2010 | XX Forum Ekonomiczne w Krynicy | Dział Ekonomiczny

Sławomir Majman prezes PAIiIZ

Polacy muszą nauczyć się nie wstydzić swojej urody, ale by się nie wstydzić, trzeba wiedzieć co się na nią składa. A więc po pierwsze: Polacy są narodem, który w trakcie kryzysu zachował zdrowy rozsądek. Rząd – nie ulegając lobby domagających się pieniędzy, konsumenci – kupując, przedsiębiorcy – realizując nowe inwestycje i finansiści, którzy nie okazali się zbyt łapczywi na błyskotki produktów finansowych. Jesteśmy krajem zdrowego rozsądku.

Juliusz Engelhardt wiceminister transportu

Oferta przewoźników kolejowych jest niedoskonała. Spółki koncentrują się na tradycyjnych rynkach, na przewozach masowych i nie szukają nowych klientów. Prywatni przewoźnicy, którzy wchodzą na uwolniony rynek, powielają ten model. Jeżeli przewoźnicy kolejowi nie zmienią swojego podejścia, udział transportu kolejowego w przewozach ogółem nie będzie rosnąć.

Michał Boni szef doradców premiera Donalda Tuska

To czy deficyt będzie niższy od 48,3 mld zł zależy od tego, czy wpływy CIT-u powiększą się pod koniec roku. Wpływy z CIT są mniejsze, a to może oznaczać, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament