Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

09 września 2010 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny dwol

TRANSPORT

∑ Prezes Ryanairu Michael O’Leary zapowiedział w wywiadzie dla „FT” możliwość kupna 300 samolotów Boeinga albo Airbusa, oprócz 200 maszyn Boeinga, jeśli Amerykanie dadzą mu lepsze warunki. Uznał ponadto, że na krótkich lotach zbędny jest drugi pilot, bo główną pracę wykonują komputery.

—p.r., dpa, reuters

FUnDUSZE

∑ Środki zgromadzone w TFI wzrosły w sierpniu o 0,4 proc. i wyniosły na koniec miesiąca 105,6 mld zł – wynika z raportu Analiz Online i Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Stało się tak głównie za sprawą dobrego miesiąca na rynku obligacji. Rynkowi sprzyjał również dodatni bilans wpłat i wypłat, szacowany przez Analizy Online na około 0,5 mld zł.

—a.k., pap

rekomendacje

Cyfrowy Polsat mniej wart. Analitycy KBC Securities w raporcie z 2 września obniżyli cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu do 16,7 zł z 18 zł. Wczoraj papiery spółki kosztowały 14,88 zł. Specjaliści nie zmienili zalecenia dla akcji, które wciąż brzmi ”kupuj”. ”Obniżyliśmy nasze prognozy EBITDA dla Cyfrowego Polsatu o 2 – 3 proc. na lata 2010 – 2012 w celu odzwierciedlenia naszych założeń co do liczby abonentów i ARPU. Nasze nowe prognozy EBITDA są 4 proc. powyżej konsensusu na 2010 rok, zasadniczo zgodne na 2011 rok i 13 proc. powyżej na 2012 rok” – czytamy w uzasadnieniu....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament