Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziecko plus rodzice to niższa cena polisy

09 września 2010 | Moje Pieniądze | Regina Skibińska

Młodzi kierowcy płacą nawet dwukrotnie wyższe składki za OC samochodu. Żeby je obniżyć, można ustanowić współwłasność auta z osobą, która ma zniżki

Dla młodego kierowcy, który musiałby dużo zapłacić za komunikacyjne OC, dobrym rozwiązaniem jest ustanowienie współwłasności samochodu z rodzicami. Towarzystwa przewidują w takich sytuacjach specjalne procedury.

Często wysokość składki jest wyliczana z uwzględnieniem zniżek przysługujących jednemu kierowcy i zwyżek składki dla drugiego. Jeśli np. matka ma 40 proc. zniżki za bezszkodową jazdę, a syn 20 proc. zwyżki, to w sumie skorzystają z 20-proc. zniżki w stosunku do standardowej ceny polisy.

Wiele towarzystw uwzględnia zniżki za bezszkodowość tego ze współwłaścicieli, który ma korzystniejsze uprawnienia. W PZU, gdy współwłaścicielami są dwie osoby: np. 20-latek i 45-latek, który ma prawo do zniżki za bezszkodową jazdę, to zniżka ta jest honorowana w całości. Natomiast z powodu młodego wieku drugiego współwłaściciela ubezpieczyciel może...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament