Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szorstki liryzm życia

09 września 2010 | Życie Warszawy | Wojciech Lada
źródło: Fotorzepa

W Klubie Księgarza przyznano wczoraj nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej. Jedno z najstarszych stołecznych trofeów literackich ma wreszcie odzyskać dawny blask. Na razie nadrabia zaległości.

Wręczanie nagrody za marzec we wrześniu wydaje się dość zaskakującym pomysłem. Tym bardziej że znamy już laureatów kolejnych miesięcy.

– Tak to bywa z instytucjami budżetowymi – mówi przewodniczący jury, a zarazem prezes PEN Clubu Adam Pomorski. – Pieniądze mieliśmy obiecane na początku roku, a dostaliśmy je w połowie. Nie ma co ukrywać, to po prostu zamieszanie organizacyjne. Ale już w najbliższym czasie postaramy się nadrobić zaległości. Będziemy przemiennie wręczać nagrody zaległe i bieżące – dodaje.

Ekscesy i załamania

Warszawską Premierę Literacką stołeczny ratusz ponownie zaczął współfinansować po kilku latach przerwy. W czerwcu wręczona została nominacja nowemu jury. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament