Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, co możesz zyskać

09 września 2010 | Gazeta prawa i podatków | Marta Marciniak-Szostaczko
źródło: Rzeczpospolita

Warunki wprowadzenia telepracy to nie tylko opracowanie technicznej strony przedsięwzięcia, ale także zawarcie porozumień i umów z pracownikami. Te obowiązki obciążają pracodawcę

Udany proces wdrożenia telepracy powinien obejmować kolejno po sobie następujące etapy. Najważniejsze jest przygotowanie i opracowanie koncepcji odpowiedniej dla danego pracodawcy.

Trzeba się przede wszystkim zastanowić, dlaczego chcemy wprowadzić telepracę, czy pracownicy będą zainteresowani tą formą świadczenia pracy, czy nie zdezorganizuje to pracy w zakładzie, wreszcie czy pracodawcę na to stać.

Telepraca może bowiem wymagać inwestycji w narzędzia informatyczne czy konieczności przeprowadzenia odpowiednich szkoleń dla pracowników. Jeśli bilans okaże się dodatni, pracodawca powinien przejrzeć stanowiska, aby wybrać te, na których telepraca może być wykonywana.

Rozmowa ze związkami

Warunki wprowadzenia telepracy określa art. 676 § 1 k.p. Dotyczą one zarówno sytuacji, gdy pracodawca zamierza zatrudnić telepracowników, jak i gdy pracownik zatrudniony w sposób tradycyjny przechodzi na system telepracy.

Warunki stosowania telepracy określa się w porozumieniu albo w regulaminie, w zależności od tego, czy u pracodawcy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8722

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament