Kreatorzy nowych produktów
Jak wprowadzić na rynek nowe wyroby chemiczne? Jak zarządzać jakością przy tworzeniu żywności? Na takie pytania będą w stanie odpowiedzieć inżynierowie, którzy skończą studia z towaroznawstwa
Taki kierunek oferują głównie politechniki, uniwersytety rolnicze i ekonomiczne.
Od tego roku na Politechnice Łódzkiej uruchomiono specjalność towaroznawstwo.
– Są to studia międzywydziałowe, przy których wykorzystano potencjał naukowy czterech naszych wydziałów: Chemicznego, Organizacji i Zarządzania, Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów oraz Biotechnologii i Nauk o Żywieniu – mówią przedstawiciele uczelni. Studia inżynierskie na tej specjalności trwają cztery lata, a ostatni, ósmy semestr przeznaczony jest na praktyki zawodowe.
Na kierunku towaroznawstwo są cztery specjalności: innowacyjne produkty biomedyczne, innowacyjne produkty tekstylne, towaroznawstwo żywności oraz współczesne produkty chemiczne i farmaceutyczne.
Studia mają kształcić wysoko kwalifikowanych specjalistów umiejących ocenić i określić właściwości tradycyjnych oraz nowoczesnych materiałów i towarów stosowanych w przemyśle chemicznym, np. kosmetyków, tworzyw sztucznych, pestycydów, leków, cementu, nawozów – wyliczają przedstawiciele uczelni.
W ramach tego kierunku uczelnia oferuje specjalność towaroznawstwo produktów przemysłu chemicznego. Studenci poznają głównie kwestie związane z towarami i wyrobami przemysłu chemicznego i dla przemysłu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta