Dla pilotów i konstruktorów
Lotnictwo i kosmonautyka to młody kierunek. W Polsce pojawił się sześć lat temu. Trafiają nań pasjonaci, którym niestraszne matematyka, fizyka i mechanika. Choć studia są trudne, a nauki na nich mnóstwo, chętnych nie brakuje
Ogromny wysiłek włożony w zdobycie specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie jest opłacalny, gwarantuje dobre zarobki i ciekawą pracę.
Absolwenci znajdują zatrudnienie w lotnictwie cywilnym i służbach naziemnych zajmujących się sprzętem lotniczym.
Podczas nauki studenci poznają nowe zagadnienia związane m.in. z budową i obsługą maszyn latających, wyposażeniem pokładowym, budową i działaniem silników lotniczych oraz grafiką inżynierską. W ramach tego kierunku uczelnie proponują wiele specjalności. Do wyboru są m.in. awionika, czyli stosowanie urządzeń automatycznych i elektronicznych w lotnictwie, pilotaż, zarządzanie obsługą naziemną, automatyka, samoloty i śmigłowce.
Cywilne i wojskowe
Szkołą z największą tradycją i renomą jest Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie. Tzw. szkoła orląt prowadzi cywilne studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia w ramach kierunku lotnictwo i kosmonautyka w specjalnościach: pilotaż, awionika oraz zarządzanie ruchem lotniczym.
Studia niestacjonarne I stopnia są prowadzone w ramach specjalności zarządzanie ruchem lotniczym. Studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia są prowadzone w ramach specjalności eksploatacja statków powietrznych. Po ukończeniu studiów I stopnia absolwent otrzymuje tytuł inżyniera, natomiast po ukończeniu studiów II stopnia magistra inżyniera. Uczelnia prowadzi także...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta