Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ani gapa, ani naiwniak

13 maja 2015 | Rzecz o polityce | Marek Migalski
Marek Migalski
źródło: materiały prasowe
Marek Migalski

Czy po sukcesie w wyborach prezydenckich Paweł Kukiz na dobre zmieni polską scenę polityczną

W 2005 r. o tym, że to Lech Kaczyński, a nie Donald Tusk, został prezydentem, zdecydowali wyborcy Andrzeja Leppera. W tym roku zdecyduje o tym elektorat Pawła Kukiza. Ale czy może on także całkowicie zmienić polską scenę polityczną? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Ci, którzy traktują byłego lidera Piersi jako naiwniaka i gapę, dają się nabrać dokładnie tak jak jego wyborcy. Nie jest ani gapą, ani naiwniakiem. Raczej takiego gra. Oczywiście, nie jest także starym wyjadaczem i partyjnym cwaniakiem, ale obraz poczciwego szaleńca jest świadomym produktem marketingowym, a nie realnym obrazem tego polityka.

Świadczył o tym najdobitniej wieczór wyborczy, w czasie którego Kukiz przestał udawać. Mało kto zwrócił uwagę na trzy rzeczy, które wówczas można było zanotować. Po pierwsze, miejsce konwencji – sala została użyczona przez prezydenta Lubina, a za Kukizem, na ogromnym świetlnym ekranie co chwila ukazywał się wielki napis „Bezpartyjni Samorządowcy". To nazwa nie szalonych działaczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10139

Wydanie: 10139

Spis treści
Zamów abonament