Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

HR-owcy mają więcej pracy

13 maja 2015 | Kariera i biznes
Od specjalistów hr firmy oczekują wszechstronnego przygotowania
źródło: Rzeczpospolita
Od specjalistów hr firmy oczekują wszechstronnego przygotowania

Przybywa ofert zatrudnienia dla specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi. Rosną też wymagania wobec nich.

Anita Błaszczak

Specjaliści ds. zarządzania zasobami ludzkimi, określani popularnie jako HR-owcy, powinni od zeszłego roku odczuć poprawę na rynku pracy. Widać ją było dobrze w I kwartale tego roku, gdy na czołowym portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl po raz kolejny przybyło ofert pracy w działach HR. Kandydaci mieli tam do wyboru ponad 4 tys. propozycji zatrudnienia, o ponad 14 proc. więcej niż rok wcześniej i o 13 proc. więcej w porównaniu z ostatnim kwartałem 2014 r.

Co ósme ogłoszenie dotyczyło stanowisk kierowniczych. Większy wybór mieli specjaliści, do których kierowano prawie trzy czwarte ofert. – Największe zapotrzebowanie firmy zgłaszają na specjalistów odpowiedzialnych za rekrutacje i employer branding oraz za obszar kadr i wynagrodzenia – wyjaśnia Anna Częścik, rzecznik Grupy Pracuj, dodając, że kandydatów do działów HR rekrutowali najczęściej pracodawcy z sektora finansów i ubezpieczeń oraz handlu i sprzedaży.

60-proc. wzrost

HR-owców szukają teraz zarówno przedsiębiorstwa, które wraz z poprawą koniunktury zwiększają swoje budżety i działy personalne, jak i agencje doradztwa personalnego, które na trudniejszym rynku (gdy firmy muszą konkurować o dobrych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10139

Wydanie: 10139

Spis treści
Zamów abonament