Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na giełdę dzięki dotacji

13 maja 2015 | Ekonomia
Pierwsze konkursy PARP ogłosi w lipcu
źródło: Rzeczpospolita
Pierwsze konkursy PARP ogłosi w lipcu
Partner cyklu
źródło: Rzeczpospolita
Partner cyklu

W programie operacyjnym „Inteligentny rozwój" 
wyodrębniono ponad 6,3 miliona euro, aby pomóc firmom, które chcą pozyskać finansowanie udziałowe i dłużne dzięki wejściu na parkiety krajowe i zagraniczne.

Artur osiecki

Te pieniądze, oczywiście już po zamianie na złote, będzie dzielić Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). To wsparcie finansowe dla przedsiębiorców, którzy zamierzają wejść na wybrane parkiety, a konkretnie na: Giełdę Papierów Wartościowych, New Connect, rynek obligacji Catalyst i zagraniczne rynki regulowane. Pomoc w realizacji tych planów ma zapewnić specjalna część program „Inteligentny rozwój" nazwana 4 Stock. To poddziałanie 3.1.5 – wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego.

Jest to mechanizm kierowany do mikro-, małych i średnich firm. Będą one mogły pozyskać dotacje na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do zdobycia zewnętrznych źródeł finansowania o charakterze udziałowym przez debiut spółki (bądź emisję nowych serii akcji) na rynku regulowanym (GPW), na rynku alternatywnym (NewConnect) lub na rynku zagranicznym regulowanym, a także dokumentacji potrzebnej do pozyskania finansowania o charakterze dłużnym na rynku obligacji Catalyst.

Dofinansowanie zależne od sukcesu

Co ważne, maksymalna kwota...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10139

Wydanie: 10139

Spis treści
Zamów abonament