Dlaczego niechętnie się ubezpieczamy
Mimo że polski rynek ubezpieczeniowy ma już ponad 200 lat, do zachodnioeuropejskich tradycji wciąż nam bardzo daleko. Statystyki i wyniki badań pokazują, że Polacy nadal niechętnie inwestują w polisy. Dlaczego nasza świadomość ubezpieczeniowa jest niska? W dużym skrócie – nie rozumiemy ubezpieczeń, uważamy, że nie stać nas na nie i nie są nam potrzebne. Tymczasem przydają się one w bardzo różnych sytuacjach: np. gdy stracimy kartę kredytową, gdy ekipa remontowa wyrządzi szkodę sąsiadom, podczas zagranicznych wakacji. I co najważniejsze, dają nam poczucie bezpieczeństwa w razie choroby czy kalectwa. I zabezpieczają bliskich w razie naszej śmierci. Dobra oferta produktów ubezpieczeniowych nie musi być skomplikowana i kosztować fortuny. Czas zmierzyć się z mitami na temat ubezpieczeń.
- MIT 1
UBEZPIECZENIA SĄ DROGIE
Pokutuje przekonanie, że ubezpieczenia są dla ludzi zamożnych. Tymczasem składki ubezpieczeniowe, w zależności od rodzaju polisy, wynoszą niekiedy kilka...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta