Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fundusz żąda zwrotu dofinansowań za błędy w rozliczeniach z ZUS

20 października 2016 | Praca i ZUS

Niewielkie zaniżenie wpłaty składek albo opóźnienie w zgłoszeniu pracownika do ubezpieczeń może skutkować wezwaniem PFRON do oddania wsparcia uzyskanego na niepełnosprawnych pracowników. Pomocy mogą szukać u pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych.

Nieprawidłowości w rozliczeniach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych mogą mieć drastyczne skutki, jeśli chodzi o firmę zatrudniającą osoby niepełnosprawne. Gdy korzysta ona z dofinansowań na te osoby z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, musi szczególnie pilnować prawidłowości w zgłaszaniu podwładnych do ubezpieczeń i w opłacaniu za nich składek. Każdy błąd może kosztować przedsiębiorcę konieczność zwrotu miesięcznego wsparcia.

PFRON zaczął tę „akcję" w środku wakacji. Wezwanie do zwrotu dofinansowania zaskoczyło niejednego pracodawcę, szczególnie że na wyjaśnienie sprawy miał 7 dni. Teraz Fundusz pozwoli pracodawcy oswoić się z wiedzą o nieprawidłowościach w ZUS, wysyłając przed wezwaniem informację w tej sprawie. Stwierdza je na podstawie danych uzyskanych z Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10579

Wydanie: 10579

Spis treści
Zamów abonament