Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za uchybienia porządkowe wójt zgani dyrektora podstawówki

20 października 2016 | Praca i ZUS | Anna Ryl

Zwierzchnikiem służbowym dyrektora szkoły podstawowej prowadzonej przez gminę jest wójt. Wymierzy więc szefowi nauczycieli karę, gdy ten nie dopilnuje przestrzegania przepisów przeciwpożarowych.

Prowadzenie szkół podstawowych z wyjątkiem szkół podstawowych specjalnych (w tym szkół przy zakładach karnych oraz zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich) i artystycznych należy do obowiązkowych zadań własnych gmin. Tak stanowi art. 104 ust. 1 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Jaka hierarchia

Szkoła podstawowa prowadzona przez gminę jest gminną jednostką organizacyjną, którą kieruje dyrektor szkoły. Stanowisko dyrektora szkoły powierza organ prowadzący szkołę, a więc gmina (art. 36a ust. 1 w zw. z art. 3 ust. 1 pkt 5 ustawy o systemie oświaty). W związku z tym, że gmina działa poprzez swoje organy, stanowisko dyrektora szkoły podstawowej powierza organ gminy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10579

Wydanie: 10579

Spis treści
Zamów abonament