Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez dowodów niewiele wskóramy

20 października 2016 | Moje pieniądze
źródło: 123 rf

Odszkodowania | Gdy sprawca wypadku jest nieznany, pieniądze wypłaci UFG Regina skibińska

Jeśli sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia i policji nie udało się go zidentyfikować, wówczas odszkodowanie wypłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Ale pieniędzy nie dostaniemy wtedy, gdy ponieśliśmy wyłącznie szkodę majątkową (np. został uszkodzony nasz samochód czy rower).

Pani Agnieszka została potrącona przez auto, gdy jechała rowerem. Upadając straciła przytomność i nie umiała później podać dokładnych okoliczności zdarzenia. Pan Marek wpadł pod samochód, gdy pijany wracał do domu. Kierowca odjechał.

Takie wypadki nie należą do rzadkości. Przeważnie nie ma świadków, a poszkodowany nie zawsze umie powiedzieć, co się stało. Sytuacja się komplikuje, jeśli sam przyczynił się do szkody.

Po odszkodowanie do UFG

Gdy nie wiadomo, kto spowodował wypadek, odszkodowanie wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Ale nie zawsze. UFG wypłaci odszkodowanie wyłącznie za szkody:

- na osobie, czyli takie dotyczące zdrowia i życia człowieka;

- majątkowe (np. uszkodzenie pojazdu lub innego mienia), ale pod warunkiem, że u któregokolwiek z uczestników wypadku doszło do obrażeń ciała, a naruszenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10579

Wydanie: 10579

Spis treści
Zamów abonament