Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zakup paliwa za granicą może być udokumentowany paragonem

20 października 2016 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

Jeżeli na odwrocie paragonu za benzynę zakupioną w Czechach przedsiębiorca wpisze swoje nazwisko, adres oraz nazwę nabytego towaru, to na tej podstawie będzie mógł wpisać wydatek po stronie kosztów w podatkowej księdze.

- Odbyłem podróż służbową do kontrahenta w Czechach. Podróżowałem samochodem osobowym, który jest środkiem trwałym w mojej firmie. Wyjazd do Czech miał związek z prowadzoną działalnością gospodarczą i uzyskiwanymi przychodami. W Czechach kupiłem benzynę do samochodu. Niestety nie otrzymałem faktury potwierdzającej zakup tej benzyny, a jedynie paragon. Czy zakup tego paliwa mogę zaewidencjonować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów pomimo braku faktury potwierdzającej jego zakup? – pyta czytelnik.

Zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów zostały określone w przepisach rozporządzenia ministra finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (dalej: rozporządzenie).

Podstawą zapisów w księdze są dowody...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10579

Wydanie: 10579

Spis treści
Zamów abonament