Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płacisz w sklepie, wrzucasz do swojej skarbonki

20 października 2016 | Moje pieniądze
Bankowe programy umożliwiające automatyczne odkładanie niewielkich kwot – przegląd ofert
źródło: Rzeczpospolita
Bankowe programy umożliwiające automatyczne odkładanie niewielkich kwot – przegląd ofert
Mimo niskiego oprocentowania, automatyczne oszczędzanie ma sens.  Bez dużego wysiłku można uzbierać pieniądze np. na wakacje.
źródło: 123 rf
Mimo niskiego oprocentowania, automatyczne oszczędzanie ma sens. Bez dużego wysiłku można uzbierać pieniądze np. na wakacje.

Banki | ING Bank Śląski, mBank, Credit Agricole i PKO BP oferują usługę automatycznego oszczędzania EWa bednarz

Polacy są namawiani przez instytucje finansowe do oszczędzania. Kilka banków: ING Bank Śląski, mBank, Credit Agricole i PKO BP oferują usługę automatycznego oszczędzania oraz liczne aplikacje mobilne ułatwiające zarządzanie domowym budżetem.

Prekursorem autooszczędzania był mBank i jego mSaver. Potem pojawiły się: rachunek „Oszczędzam na okrągło" funkcjonujący dzisiaj pod nazwą CAsaver w Credit Agricole, Smart Saver w ING Banku Śląskim oraz Autooszczędzanie w PKO BP. Zasada działania wszystkich programów jest taka sama. Oszczędzanie małych kwot jest automatyczne. Nie trzeba pamiętać o odkładaniu pieniędzy, aby regularnie zasilany był rachunek oszczędnościowy. Wybiera się tylko sposób, w jaki bank odprowadza nadwyżki przy okazji wydatków. Kwoty te automatycznie są przelewane na oprocentowany rachunek oszczędnościowy.

sWydajesz i oszczędzasz

W mBanku, który ma najbardziej rozbudowany program, można oszczędzać przez zaokrąglanie kwoty płatności za zakupy w sklepach do 10 zł. Druga opcja to wybranie stałej kwoty z przedziału od 3 do 10 zł, która będzie przelewana po każdych zakupach na konto oszczędnościowe. Jest jeszcze jedna możliwość: , ustala się odpowiedni procent...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10579

Wydanie: 10579

Spis treści
Zamów abonament