Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomoc od rodziny zwolniona z podatku

20 października 2016 | Dobra Firma | Przemysław Wojtasik

Przedsiębiorca, który w działalności gospodarczej korzysta ze wsparcia najbliższych, nie musi rozliczać tego świadczenia.

Prowadzę działalność usługową i rozliczam się za pomocą podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Często korzystam z pomocy najbliższej rodziny. Czy ich wsparcie trzeba wycenić, wyliczyć przychód i opodatkować? – pyta czytelnik.

Przedsiębiorca nie musi wyceniać rodzinnej pomocy i płacić od niej podatku. Świadczenia w rodzinie są bowiem zwolnione z daniny. Tak wynika z art. 14 ust. 2 pkt 8 ustawy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10579

Wydanie: 10579

Spis treści
Zamów abonament