Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gminy górnicze stracą miliony

20 października 2016 | Prawo | Maria Weber

projekt | Rząd odbiera część wpływów z opłat eksploatacyjnych samorządom, w których wydobywa się węgiel czy gaz. Maria Weber

W dyskusji o projekcie ustawy o Polskiej Służbie Geologicznej (PGS) nastąpił pat między stroną samorządową Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego a Ministerstwem Środowiska. Czy przesądzi on o losach tego kontrowersyjnego aktu prawnego?

Zdaniem Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich, które negatywnie zaopiniowały projekt, zmienia on rewolucyjnie dotychczasową formułę i zasady funkcjonowania państwowej służby geologicznej. Nie może się to odbywać kosztem dochodów samorządów.

„A tak właśnie by się stało, gdyby uchwalono takie regulacje jak zmiany w art. 141 prawa geologicznego i górniczego, pozbawiające samorządy powiatowe dochodów z opłat, np. za działalność dotyczącą poszukiwania, rozpoznawania złóż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10579

Wydanie: 10579

Spis treści
Zamów abonament