Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przy pośrednictwie handlowym przychodem jest kwota prowizji

20 października 2016 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

TRANSAKCJE | Przedsiębiorca, który świadczy usługi dropshippingu m.in. przez aukcje internetowe, zapłaci podatek od różnicy pomiędzy kwotą zapłaconą przez nabywcę i przekazaną dostawcy.

- Przedsiębiorca (osoba fizyczna) chce rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej przez internet – poprzez aukcje internetowe lub ogłoszenia na własnej stronie. Działalność ta ma polegać na świadczeniu usług pośrednictwa w zakupie jednostkowych towarów między klientem a dostawcą, który znajduje się na terytorium kraju trzeciego (spoza UE), np. w Chinach lub Indiach. Proces wysyłki towaru będzie przeniesiony na dostawcę – jest to tzw. dropshipping. Z reguły każdorazowa wysyłka nie przekroczy wartości kwoty 10 euro. W razie przekroczenia wszelkie koszty celne z tym związane będą ponoszone przez klienta jako importera towaru. O tych zobowiązaniach klient będzie informowany w regulaminie świadczenia usług dostępnym na profilu przedsiębiorcy.

Przedsiębiorca nie będzie i nie chce być właścicielem towaru. Nie będzie importerem towaru i nie będzie sprowadzał towaru na własny rachunek ani w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10579

Wydanie: 10579

Spis treści
Zamów abonament