Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wniosek można samodzielnie napisać, ale z pomocą będzie łatwiej

31 października 2017 | Fundusze Europejskie

Staranie się o środki unijne można zaplanować w porozumieniu z firmą doradczą, która pomoże w wyborze projektu i przygotuje dokumenty. Firm jest wiele, zatem warto dokładnie przeanalizować ich propozycje i sprawdzić wiarygodność.

Liczne wytyczne oraz wymóg spełnienia wielu warunków czynią proces pozyskiwania środków unijnych bardzo pracochłonnym i odstraszają wielu przedsiębiorców. Firmy mogą skorzystać z pomocy doradców, którzy skompletują odpowiednią dokumentację oraz poprowadzą przez cały proces uzyskiwania dofinansowania z Unii Europejskiej.

Przy wyborze firmy doradczej warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie i skuteczność. - Najlepiej zweryfikować, ile firma doradcza przygotowała aplikacji, które otrzymały dofinansowanie, i jakie kwoty zostały pozyskane w interesującym danego wnioskodawcę obszarze wsparcia. Warto również dowiedzieć się, jak liczny jest zespół doradców, a także upewnić się, czy warunki współpracy i płatności są jasno przedstawione. Należy też poprosić o referencje od klientów dotyczące przygotowanych projektów, wówczas będziemy mieli pewność, że trafiliśmy na rzetelnego partnera - mówi Łukasz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament